„Megcsináltunk szinte mindent, amihez értettünk, hogy ne kelljen drága pénzért szakembert hívni" - közösségi összefogással épült bölcsőde Kübekházán
Az állami támogatás nem volt elég, így a falubeliek csináltak bölcsődét a felhúzott épületből.
Az állami támogatás nem volt elég, így a falubeliek csináltak bölcsődét a felhúzott épületből.
A területi különbségek és a szociális tényezők miatt azok nem férnek hozzá a bölcsődei ellátáshoz, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá. Az állami támogatás megszűnésével sok családnak újra kell számolnia a költségvetését.
Az elmúlt egy évben 1533 férőhellyel bővült a bölcsődei ellátás, amihez a minibölcsődék járultak hozzá legnagyobb mértékben - írta hétfői számában a Világgazdaság.
Mennyi férőhely volt a bölcsődékben tavaly, és hány gyermeket írattak be?
2020-ra szeretnék elérni a 70 ezer férőhelyet a bölcsődékben - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Minden olyan településen lesz bölcsőde, ahol él legalább öt olyan család, amely igényelné a szolgáltatást - ezt ígérte a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.
Jelenleg 48 ezer bölcsődei hely van az országban, ezt szeretnék a következő években 60 ezerre emelni - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden Budapesten, egy I. kerületi bölcsődében tartott sajtótájékoztatón.
Mi történik, ha nem sikerül helyet szerezni az önkormányzati bölcsődékben? Milyen anyagi teherrel jár, ha a magánbölcsit kell választanotok? Megnéztük és összehasonlítottuk a budapesti és vidéki árakat, szolgáltatásokat.
Idén elsősorban a közép-magyarországi régióban hoznak létre új bölcsődéket, illetve bővíti a férőhelyeket, mivel az ország ezen része eddig kimaradt az európai uniós fejlesztési forrásokból - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.
163 évvel ezelőtt nyílt meg az első hazai bölcsőde. A bérek azonban még most sem igazán elfogadhatóak.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.